Деталізація
МСБО 10 присвячено питанню відображення у фінансовій звітності подій, які мали місце після дати балансу. У П(С)БО 6 цьому питанню присвячено лише один розділ (п.п. 15-19).
Дата затвердження фінансових звітів
У МСБО 10 розглянуто питання щодо дати затвердження фінансових звітів у разі, коли ці звіти після їх затвердження керівництвом надаються акціонерам (або Спостережній раді) для затвердження. У П(С)БО 6 питання дати затвердження звітів, як і подібна деталізація, не розглядаються.
Приклади подій, які коригують та не коригують на дату балансу
У МСБО 10 назва відповідного розділу: «Події, які коригують після дати балансу». У П(С)БО 6 йде мова про «Події, які надають додаткову інформацію про обставини, що існували на дату балансу». Орієнтовний перелік подій теж дещо відрізняється: МСБО 10 називає одну з таких подій – рішення по судовій справі, яке підтверджує наявність теперішньої заборгованості. У П(С)БО 6 у переліку подій такого прикладу немає. У П(С)БО 6 у переліку подій назване отримання інформації щодо:
— зниження вартості акцій дочірніх підприємств на біржі;
— отримання від страхової організації інформації щодо уточнення суми страхового відшкодування.
У МСБО 10 про такі події не йдеться.
У МСБО 10 наведено приклад подій, які не коригують після дати балансу, зокрема, падіння ринкової вартості інвестиції після дати балансу до дати затвердження фінансових звітів.
Термін «Оновлення»
Термін «Оновлення» (п. 19 МСБО 10) не використовується у П(С)БО 6. У МСБО 10 вказано, що якщо суб’єкт господарювання після дати балансу отримує інформацію про умови, що існували на дату балансу, йому слід оновити розкриття інформації, пов’язаної з цими умовами (навіть якщо ця інформація не впливає на суми, наведені у звітності).
Розкриття інформації
МСБО 10 передбачає необхідність розкриття інформації про події, які не коригують після дати балансу (слід розкрити характер подій, попередню оцінку їх фінансового впливу на дані фінансових звітів, наведено приклади таких подій). У П(С)БО 6 такі положення відсутні.
Коло питань щодо затвердження фінансових звітів
У МСБО 10 підкреслено, що суб’єкту господарювання слід розкривати інформацію про дату затвердження фінансових звітів до випуску та про те, хто дав дозвіл на затвердження звітів. Слід розкривати також факт внесення змін власниками (або іншими особами) до фінансових звітів. У П(С)БО 6 до 2009 року були відсутні подібні положення. Зміни, внесені до П(С)БО 6 у 2009 році щодо наведення даних про дату затвердження звітів, наближають розкриття інформації щодо вказаних питань у П(С)БО до МСФЗ, хоча жодного рядка ні до адресної частини форм звітності, ні до Приміток до річної фінансової звітності, Мінфіном не внесено, тому до теперішнього часу цю інформацію більшість підприємств не розкривають.
Читайте також:
1. Відмінності між П(С)БО та МСФЗ: вимоги до фінансової звітності
2. Облік основних засобів за МСБО 16 і П(С)БО 7
3. Облік інвестиційної нерухомості за національними П(С)БО і МСФЗ (порівняння МСБО 40 та П(С)БО 32)
4. Облік нематеріальних активів за національними П(С)БО і МСФЗ (порівняння МСБО 38 та П(С)БО 8 )
5. Відмінності в обліку оренди за МСБО 17 і П(С)БО 14
7. Відмінності в обліку фінансових інвестицій та фінансових інструментів
8. Відмінності в обліку зменшення корисності активів за МСБО 36 і П(С)БО 28
10. Відмінності у відображенні запасів за МСБО 2 та ПСБО 9
12. Облік об’єднання бізнесу за МСФЗ 3 та П(С)БО 19
Автор: канд. ек. наук, доцент Л. М. Руденко
Публікація в інших виданнях можлива тільки за умови отримання згоди автора